Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Prządka przy pracy
Na początek pan Andrzej z Łodzi i jego skarb - figura z terakoty, której twórcą jest włoski rzeźbiarz Richard Aurili. Wyceną i oceną wartości artystycznej rzeźby zajmuje się Maciej Szymaniak, specjalista w dziedzinie designu, historyk sztuki, kolekcjoner oraz renowator mebli.
Mahoniowe krzesła
Pan Mateusz z Bochni jest właścicielem czterech krzeseł w stylu chippendale z lat 50. Ile warte są te meble, jakie są ich charakterystyczne cechy i co jest w nich wyjątkowego? O tym opowiada Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel sklepu z powojennym designem.
Ażurowe wykończenia
Następny skarb to komplet talerzy z ażurowymi wzorami z wytwórni fajansu „Koło” przywieziony przez panią Kasię z Sopotu. Oceną i wyceną tego zestawu zajmuje się Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Jakie liczne zastosowania ma ten uroczy zestaw?
Ręcznie kuta
Na koniec licytowana jest lampa wisząca przywieziona do programu przez pana Sławomira z Szamotu koło Poznania. Wartość artystyczną i materialną tego skarbu ocenia Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Kogo zachwyca ten rzemieślniczy artefakt?
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.