Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Angielska precyzja
Pierwszym sprzedającym jest Piotr z Kraśnika, który przywiózł maszynkę do golenia firmy „Rolls” z 1954 roku. O skarbie, jego wartości i historii opowiada Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Kogo z Łowców najbardziej interesuje ten wyjątkowy skarb?
Dekoracyjny kosz
Drugim gościem studia Czwórki jest Łukasz z Wodzisława Śląskiego. Perełka, którą prezentuje podczas licytacji to platerowany kosz na owoce, wyprodukowany w warszawskiej fabryce Norblina. Wartość artystyczną i materialną tego przedmiotu ocenia Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa.
Początki domowego kina
Jako trzeci udział w licytacji bierze Damian z Zakrzewa. Czy Łowców zainteresuje jego skarb? Przywiózł on ze sobą projektor z lat 70. lub 80. Działa na taśmę 8 mm i Super 8 mm, a wyprodukowała go firmo OMO. Wartość tego wspomnienia przeszłości ocenia historyk techniki, Leszek Klein - miłośnik wszystkiego, co ma lampy i pokrętła.
Lecące kaczki
Pan Janusz przywiózł do programu gwasz - obraz przedstawiający lecące kaczki. Co to za technika malarska, kiedy obraz został wykonany i jaka jest wartość materialna i artystyczna tego dzieła? Na te pytania odpowiedzi udziela Michał Niesiołowski, antykwariusz z 28-letnim stażem. Jak może potoczyć się finałowa licytacja?
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.