Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Szampańska zabawa
Pierwszym sprzedającym w tym odcinku jest Tomasz ze Szczecina. Jego skarb to waza do chłodzenia szampana z kolekcji księcia Mirskiego. Jak znalazła się w jego posiadaniu? Ile wart jest ten przedmiot i z jakiego okresu pochodzi, ocenia historyczka i krytyczka sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego, Agnieszka Gniotek, która opowiada także o historii firmy, która go stworzyła.
Ażurowy naszyjnik
Jako drugi swój skarb przedstawia Marcin z Tarnowskich Gór, który przywiózł ze sobą srebrny naszyjnik wzorowany na „Warmet Resovia” - „Ażurowe Kulki” wykonany najprawdopodobniej w Rzeszowie. Wartość tego przedmiotu szacuje Urszula Prus, biegła sądowa w zakresie wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych, koordynatorka aukcji biżuterii oraz członek Rzeczoznawców Jubilerskich. Ile jest wart ten wyjątkowy wyrób biżuteryjny?
„Likierówka”
Trzecia licytacja dotyczy przedmiotu pana Arkadiusza z Warszawy, który odwiedza Łowców po raz drugi. Jego przedmimot to wykonany w Czechosłowacji w latach 30. zestaw likierowy ze szkła rozalinowego na czarnej, dedykowanej tacy. Wartość tego zestawu ocenia Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik największej polskiej platformy on-line sprzedającej design.
Powojenna ceramika
Jako ostatnia wraz ze swoim skarbem pojawia się Katarzyna ze Sztumu. Na licytację wystawia zestaw kawowy „Fryderyka” z wałbrzyskiej wytwórni o ciekawej historii. O wartości artystycznej i materialnej tego przedmiotu opowiada Krystyna Łuczak-Surówka, kolekcjonerka polskiego wzornictwa, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP oraz kuratorka wystaw. Jak może potoczyć się ostatnia aukcja w 71. programie odcinka?
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.