Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Sztuka japońska
Adeptka szermierki samurajskiej, pani Justyna, pojawia się w studiu z japońskim drzeworytem z XIX wieku autorstwa twórcy pochodzącego ze znanego rodu artystów. O tym, jak powstają klasyczne japońskie drzeworyty, na czym polegała ich wyjątkowość oraz o przedstawionej na obrazku dzielnicy uciech Yoshiwara opowiada Agnieszka Gniotek - historyk i kryty sztuki, właścicielka domu aukcyjnego.
Unikat wśród mebli
Perła polskiego designu, mebel wystawiany w najlepszych muzeach - krzesło stolarskie projektu Wandy Gengi z końca lat 50. XX wieku przywiezione przez pana Piotra. O jego zaletach i pięknej formie z pasją opowiada kulturoznawca, miłośnik i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel pracowni i renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem - Daniel Stoiński, który zdradza także, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy renowacji takich obiektów.
Srebrna taca
Pan Patryk przywiózł starą srebrną tacę z zagadkowym monogramem. Co oznacza korona przy inicjałach i z jakich szczegółów Krystyna Łuczak-Surówka wyczytuje prawdziwy wiek tego skarbu? Tego można się dowiedzieć z ekspertyzy historyczki, krytyczki designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorki wystaw i kolekcjonerki polskiego wzornictwa.
Czas na kawę
Nie może zabraknąć także stylowej porcelany, którą reprezentuje przywieziony przez pana Michała serwis kawowy „Iza” z Chodzieży, zaprojektowany przez Józefa Września. Nim dochodzi do finałowej licytacji, o historii „Izy”, jej sukcesach oraz najcenniejszych wcieleniach opowiada Krystyna Łuczak-Surówka.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.