Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Skarby dzieciństwa
Jako pierwszy pan Jacek z kolekcją zabawek z okresu PRL. „Nowe” przedmioty z dawnego Związku Radzieckiego zostały mu po dziadku, który sprzedawał je w swoim kiosku. O charakterystycznej kolorystyce, plastiku oraz o wartości tego skarbu opowiada ekspert Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner i znawca designu oraz malarstwa, jak również rzemieślnik-artysta i renowator mebli.
Gratka dla grafika
Kolejny skarb w 97. odcinku to przywiezione przez pana Bogdana, a znalezione na strychu, folie animacyjne pochodzące ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, przedstawiające bohaterów z kilku różnych kreskówek, takich jak: „Podróże do bajek”, „Szpak Marceli”, „Reksio i koguty” czy „Podróże kapitana Klipera”. O animacjach z przełomu lat 80. i 90. oraz o wartości kolekcji opowiada Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem.
„Detektyw Kruk”
Pani Magdalena oferuje Łowcom niemiecką lampę „Detektyw Kruk” z lat 80. firmy Heico, która do dziś produkuje ręcznie ozdabiane oświetlenie dekoracyjne. O reklamach słodyczy, kolorowym kiczu i wartości tego skarbu opowiada Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.
Skarby dzieciństwa
Na koniec pani Agnieszka z paterą ozdobną z motywem Kopciuszka. Naczynie powstało w latach 60. w fabryce porcelany „Karolina”, gdzie pracował dziadek uczestniczki programu. O znaczeniu kolorystyki w technice sitodruku i wartości patery opowiada Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka</p