Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Zegarek kieszonkowy
Jako pierwszy w programie występuje pan Marcin. Należy do niego złoty szwajcarski zegarek kieszonkowy, który ma ponad 120 lat. Przedmiot pochodzi z końca XX wieku, a został zakupiony w Niemczech na targu staroci. O ręcznych technikach zdobienia, stanie technicznym i wartości zegarka opowiada Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów.
Różowy komplet
Kolejna na licytująca to pani Agata, która przyjechała z dwoma fotelami w stylu „mid-century”. Pochodzące z Niemiec z lat 60. meble zostały poddane bardzo dokładnej renowacji przez obecną właścicielkę. Historię fabryki, w której powstały fotele i wycenę przedstawia Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa.
Serwis porcelanowy
Trzeci skarb należy do pani Lucyny. Został on zakupiony na targu staroci w Niemczech, a wyprodukowany w latach 60. lub 70. w Wałbrzyskiej Fabryce Porcelany Stołowej. O dosłownym prześwietlaniu porcelany, technice dekoracji i wersjach „pozakładowych” i jej wartości opowiada Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy.
Drewniany konik
Ostatni przedmiot jest własnością pani Elżbiety. Jest to ręcznie wykonany koń na biegunach (i kółkach) z polichromowanego twardego drewna. Stan zachowania, użyte materiały i wartość rynkową ocenia Daniel Stoiński, kulturoznawca, czeladnik, miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka</p