Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Pasja z młodości
Pan Stanisław przyjechał do programu z akordeonem włoskiej firmy Soprani, który przypomniał Pawłowi Orleańskiemu o jego własnej przeszłości związanej z instrumentem. Prowadzący błyszczy wiedzą na temat specyfikacji sprzętu, ale nieco więcej o historii firmy i wartości akordeonu opowiada Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.
Komiksowa figurka
Kolejnym uczestnikiem jest pan Tomasz. Jego skarb to figura gipsowa przedstawiająca kobiecą postać z lat 70. lub 80., najprawdopodobniej luźno inspirowana bohaterami występującymi w tych czasach w komiksach. O produktach typu „bootleg”, jakości malatury i wycenie tej konkretnej figurki opowiada Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury.
Kubek po dziadku
Trzecim gościem odcinka jest pan Michał, do którego należy unikatowy kufel z 1973 roku. To spadek po dziadku, który z kolei otrzymał go od autora, Bronisława „Boniego” Tuska. Artysta tworzył przedmioty użytkowe i rzeźby oraz należał do grupy artystycznej „Wspólność”. O historii kufla, technice wykonania i jego rynkowej wycenie opowiada ekspert Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy.
Obraz z Cuzco
Pan Piotr jest właścicielem obrazu przywiezionego z Cuzco w Peru, przedstawiającego Mesjasza jako dziecko. O technice wykonania, portretowaniu Jezusa jako chłopca przez artystów w Ameryce Południowej i wartości obrazu opowiada Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka