Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Porcelanowe dzieło sztuki
W tym odcinku jako pierwsza występuje pani Ania z niebieskim porcelanowym kałamarzem z drugiej połowy XIX wieku ze znanej na całym świecie królewskiej wytwórni w Miśni. Dokładnego datowania i wyceny tego skarbu dokonuje Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy.
Spółdzielnia „ŁAD”
Następnie pani Katarzyna prezentuje dwa drewniane krzesła-zydle ze Spółdzielni „ŁAD”. O pochodzących z połowy XX wieku meblach należących do klasyki designu oraz o ich historii i projektantach opowiada podczas ekspertyzy Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli.
Węglowy samowar
Kolejny skarb to należący do pana Pawła ponad stuletni carski węglowy samowar z Tuły, wykonany z niklowanego mosiądzu. Skąd tak naprawdę pochodzi tradycja parzenia herbaty w samowarach? Jaka jest szacunkowa wartość przedmiotu? Odpowiedzi zna Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego.
Zabytkowy telefon
W końcowej licytacji Łowcy rywalizują o należący do pana Jarosława angielski ceramiczny telefon stacjonarny z lat 80. Historie dotyczące kalkomanii i impulsów przybliża Adam Śmiałek - profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Jaka jest wartość rynkowa przedmiotu i czy pokrywa się z uzyskaną w programie kwotą?
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka