Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Starodawne oświetlenie
Jako pierwszy występuje pan Bogusław. Do programu przyjechał z lampą naftową przywiezioną zza wielkiej wody. O jej pochodzeniu, niespotykanej konstrukcji i wartości rynkowej opowiada Leszek Klein, znawca i historyk techniki, który dzieli się także wiedzą na temat fabryki, w której powstała lampa.
Odkryty na strychu
Pan Franciszek swój skarb, sprzęt do ćwiczenia „wioślarz” z 1974 roku, odkrył na strychu zakupionej przez siebie nieruchomości. O unikatowym znalezisku i jego wartości mówi podczas ekspertyzy Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli.
Niezbędne do obiadu
Trzecim licytowanym skarbem jest należący do pani Joanny zestaw sztućców firmy Gerlach z elementami ceramicznymi pochodzącymi z Ćmielowa. Datowania i wyceny zestawu podejmuje się Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.
Klaun z porcelany
Ostatni licytowany przedmiot to przywieziona przez pana Piotra porcelanowa figurka klauna z lat 80. autorstwa Giuseppe Armaniego. O technice wytwarzania figurek z zimnej porcelany, wartości tego skarbu i jego historii opowiada Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka