2024-07-25

Liga Europy: Rapid Wiedeń pokonał Wisłę Kraków

0

Wisła Kraków i Rapid Wiedeń zmierzyły się w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. Jaki był wynik? Mecz, który rozegrano 25 lipca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, był transmitowany przez Czwórkę.

Łatwo już było

Wisła Kraków rozpoczęła występy w europejskich pucharach od wyeliminowania wicemistrza Kosowa KF Llapi (2:0, 2:1). W drugiej rundzie poprzeczka została jednak zawieszona znacznie wyżej. Rapid Wiedeń to jedna z najlepszych austriackich drużyn. - Chcielibyśmy grać swoje, ale zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że Rapid jest o wiele bardziej wymagającym zespołem i pewnie będzie trudniej tego dokonać. Trzeba jednak próbować. To jest jakby sedno sprawy. Jeśli nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział czy jesteś w stanie przeciwstawić się silniejszemu przeciwnikowi - mówił przed spotkaniem trener pierwszoligowca Kazimierz Moskal.

Mecz niewykorzystanych szans

Piłkarze Wisły Kraków nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala. W pierwszej połowie mieli swoje szanse, jednak to goście cieszyli się z gola. W 36. minucie wynik otworzył Isak Jansson, wykorzystując bierną postawę obrońców i pokonując bramkarza płaskim strzałem. - Strasznie szkoda... - ocenił komentator Polsatu Sport Szymon Rojek. W doliczonym czasie gry, po interwencji VAR, czerwoną kartkę po bezpardonowym faulu na Olivierze Sukiennickim otrzymał Bendeguz Bolla. Na początku drugiej części meczu bliski strzelenia gola był Łukasz Zwoliński, który trafił w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 53. minucie, kiedy Matthias Seidl popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego - piłka najpierw odbiła się od jednego, później od drugiego słupka i wpadła do siatki. Gospodarze mimo tego się nie poddali, co dało im honorowe trafienie. W 79. minucie po ładnej akcji i strzale Marka Carbo, piłka odbiła się od Maximiliana Hofmanna i wpadła do bramki. Ostatecznie, Wisła Kraków przegrała 1:2.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w czwartek 1 sierpnia. Początek o godzinie 20:30.

Sport najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie!

Oferujemy zezwolenia na publiczne odtwarzanie sportu i kanałów informacyjnych w punktach HoReCa.
Odtwarzaj mecze na żywo, śledź najnowsze informacje i stwórz niezapomnianą atmosferę - wariant umowy tylko na 3 miesiące!