Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Gra NeoMat Selecta
Jako pierwszy swój skarb prezentuje pan Tomasz, który przywiózł stary automat do gry NeoMat Selecta. Prowadzący oraz ekspert dali się wciągnąć w rozrywkę! Niemiecki automat w drewnianej skrzyni z przełomu lat 50. i 60., kiedyś był częścią wyposażenia kasyna. O popularności dekoracji automatu, użytych materiałach i wartości rynkowej przedmiotu mówi Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.
Z bażantami
Pan Piotr jest właścicielem dwóch lamp stołowych z mosiężnymi bażantami na podstawie. Pochodzą z Niemiec, z Hamburga, z przełomu lat 50. i 60. Zostały zakupione na domowej wyprzedaży. Nieco więcej o stylu lamp, z czego są zrobione oraz o tym, ile są warte, opowiada Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli
Kolorowy wałek
Kolejny uczestnik, również o imieniu Piotr, przywiózł do studia Czwórki kolorowy wałek produkcji radzieckiej z lat 70. Najprawdopodobniej został stworzony w przywięziennym zakładzie produkcyjnym. Ekspertyzy dokonuje Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury.
Szkło zanurzane
Jako ostatni w odcinku występuje pan Wojciech. Należy do niego wazonik ze szkła Murano projektu słynnego Flavio Poli. Pochodzące z Włoch szkła cieszą się światową sławą. Więcej o szkle Murano, stanie zachowania i wartości rynkowej zdradza Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka