Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.
Biżuteria w spadku
Program rozpoczyna pani Ewa, która do programu przywiozła ponad stuletnią, ręcznie wykonaną broszkę, którą odziedziczyła po cioci. O tym, czym jest gemma, a czym kamea oraz z jakiego okresu pochodzi skarb pani Ewy i jaką ma wartość opowiada podczas ekspertyzy Urszula Prus - członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegły sądowy z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych.
Cenne zabawki
Kolejny skarb w odcinku to należące do pana Piotra dwa nakręcane samochodziki z lat 50., z których jeden ma pozytywkę, a drugi - sprawną skrzynię biegów. Oba wprawią w zachwyt prowadzącego Pawła Orleańskiego i eksperta Jakuba Naumiuka - rzeczoznawcę, współtwórcę wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownika największej polskiej platformy sprzedającej design.
„Jamnik” a może „patyczak”
Następny uczestnik, pan Łukasz, oferuje Łowcom pochodzący z lat 60. stolik kawowy „jamnik”, nazywany również „patyczakiem”. O wariantach klasycznego, bardzo rozpoznawalnego modelu oraz stanie zachowania i wartości przeznaczonego na licytację egzemplarza mówi Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik i miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem.
Czas na bajki
Ostatnia licytacja w tym odcinku dotyczy przywiezionej przez panią Joannę przeglądarki do przeźroczy „Krokus” z 1987 roku wraz z zestawem akcesoriów i slajdów z bajkami. Zanim jednak skarb ten trafi do sali Łowców, informacje o jego specyfice, stanie i wartości rynkowej przybliża ekspert Leszek Klein - wytrawny znawca i historyk techniki.
„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.
Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka