2023-06-29

„Łowcy skarbów. Kto da więcej”: Ponadczasowy styl

0

Co wyróżnia unikatowe przedmioty na tle innych? Poznaj niezwykłe historie perełek przyniesionych do studia Czwórki. W odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” emitowanym 29 czerwca tajemnice złotego pierścienia, kompletu kolorowego szkła, telefonu i ręcznie malowanych żołnierzyków. Ile są warte? Które zachwycają prowadzącego Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Kolorowe szkło
Jako pierwszy występuje pan Krystian. Jego skarb to zestaw szkła w różnych kolorach, a dokładnie trzy formy projektu Józefa Podlaska z Huty Szkła „Zawiercie”, pochodzące najpewniej z lat 70. O szkle „antico” i wartości tego kompletu opowiada Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.

Skarb na dłoni
Kolejny skarb, złoty pierścień, należy do pana Mateusza. O walorach tego okazu i jego wartości rynkowej mówi Urszula Prus, członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegła sądowa z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych.

Nietypowy kształt
Pani Agnieszka do programu przyniosła kupiony na zagranicznym targu staroci telefon stacjonarny w kształcie kaczki. O technice użytej do stworzenia drewnianej obudowy, jej pochodzeniu i wartości „kaczkofonu” opowiada Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli.

Wspomnienie dzieciństwa
Jako ostatni na licytację wchodzi pan Paweł. Jego skarb to otrzymany od ojca dwadzieścia lat temu zestaw ręcznie malowanych żołnierzyków przedstawiający bohaterów bitwy pod Waterloo z 1815 roku. O materiale, z którego zostały wykonane kolekcjonerskie figurki i o ich obecnej cenie wypowiada się podczas ekspertyzy Jakub Naumiuk.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka